Spotkania dla Pacjentek i lekarzy POZ oraz medycyny pracy

Osoby siedzące na auli, prowadzący wykład wyświetla slajd

W marcu w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego odbyły się kolejne spotkania edukacyjno-informacyjne dotyczące profilaktycznej mammografii dla Pań w wieku 50-69 lat.

Organizatorem był Szpital Uniwersytecki, partnerem wydarzenia Krakowskie Towarzystwo "Amazonki".

W ramach spotkania dla Pacjentek specjaliści opowiedzieli o możliwości diagnostyki i leczenia raka piersi, przybliżyli na czym polega badanie mammograficzne, starali się obalić mity na jego temat oraz przedstawili korzyści z wczesnego wykrycia guza. 

Tematyka wykładu dla lekarzy dotyczyła m. in. znaczenia badań profilaktycznych mammograficznych, w tym: epidemiologii raka piersi, zapoznania z dostępnymi formami diagnostyki pacjentów, konieczność zapewnienia wysokiej jakości opisów badań, zwiększania świadomości pacjenta na temat raka czy technik i możliwości mammografii w XXI wieku.

Spotkania były prowadzone przez pracowników Szpitala Uniwersyteckiego oraz przez Amazonki – ochotniczki Krakowskiego Towarzystwa Amazonki, które zaprezentowały temat z perspektywy pacjentek.


Source URL: https://wyprzedz-raka-mammografia.pl/aktualnosc/aktualnosci/911-spotkania-dla-pacjentek-i-lekarzy-poz-oraz-medycyny-pracy